Bebeklerin cildi sebebiyet kurur?

Özellikle kış aylarında hepimizin cildinde kuruma meydana gelebilir. Bu durum bebekler içinde doğrudur. Hem hava şartları hemde banyo bebeklerin ciltlerinin kurumasına sebebiyet olan etkenlerdir. Bebeğinizin cildinin kurumadan dolayı pul dökülmesini istemiyorsanız, bu önerilere kulak verin.

 

Bebeklerde cilt kuruması

Uzun süre banyo yaptırılan bebeklerin cildinde  kurumalar görülebilir. Bu sebeple banyo süresi mümkün oldukça kısa tutulmalıdır.

Bebeğinizi banyoda çok sıcak su ile değil, ılık su ile yıkamalısınız. Bebeğinizi banyo ettirirken kullandığınız sabun ve şampuanlarda cilt kurumalarına sebebiyet olmaktadır. Yıkarken doğkırmızı ürün toplulukları tercihleriniz olsun. Kokulu olan sabunlarda olan katkı maddeleri cilt kurumasına sebebiyet olur.

Bebekler banyodan çıkarıldıkları gibi kurulanmalıdır. Bebeğinizi kuruladıktan sonra bebek açısından uygun olan nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

Hava da bebeklerin cilt kuruluğuna sebebiyet olan etkenler arasındadır. Evinizi mümkün oldukça havalandırın, yada havayı temizleyen ve nemlendiren bir filtre kullanın.

Bebeğinizin ellerinin kurumasını önlemek açısından eldiven kullanın. Soğuk havalarda bebeklerin cilt kuruluğuna sebebiyet olur.

]]>