Bebeklerde kulak ağrısına ne iyi gelir?

Evimizin neşesi olan bebeklerin bakımı ebeveynler açısından bazen oldukça zor olur. Bebeğiniz ya da çocuğunuz her türlü ihtiyacını karşılamanıza rağmen ağlıyor ve derdini anlatamıyorsa dikkat edin hırıltılı bir göğüs ve balgamlı öksürükleri var mı? Ateşlenme ve zaman zaman ani ağrılarla ağlamaları şiddetleniyor mu? Bu bulguların mevcut olması halinde kısa zamanda netice verecek olan bir çözüm öneriyoruz. Sağlıklı günler diliyoruz.

 

Bebeğinizin kulağının ardından şüphe ediyorsanız, ağrıyan kulak ılık torba üzerine gelecek biçimde bebeğinizi yan yatırın. Bebeklerdeki kulak ağrına doğkırmızı çözüm arayanlar açısından etkili yöntemlerden biri de, tavada bir ölçü tuz ısıtıp bir beze sarmak ve bezin üzerine bebeğinizi yatırmaktır. Yine ağrıyan kulak bezin üstüne gelecek biçimde bebek yan yatırılmalıdır.

Eğer ki akıntı başlamış ise akıntı geçene kadar kulağa soğan suyu damlatılabilir. Soğan suyu akıntıyı yok edecektir. Akıntının kesilmesinin ardından soğan suyu damlatmayı bırakmalı ve biraz da sarımsak suyu damlatmalısınız. Sarımsak suyu biraz acı verecektir ama çok etkili bir tedavi yöntemidir. Unutmayın, kulak soğuğu sevmez…

]]>