Apatit taşı faydaları nelerdir?

Apatit taşı, volkanik kayaların bir çoğunun üzerinde oldukça minik, billur biçimde tabir ettiğimiz yapıda bulunmakta ve bazen klor, bazen florür bazende her ikisini birden ihtiva yapan bir çeşit kalsiyum fosfattır. Ekseri deniz yeşili renginde olan apatit taşı, kahverengi, sarı, ak, mavimsi, kırmısımsı.renklerde de saydam ve yarı saydam özellikte bulunması mümkün şifalı taşlardandır. Apatit taşının yararları nelerdir, merak edenler açısından açıklıyoruz.

Apatit taşı faydaları

Rusya, Almanya, Avusturya, Portekiz, Brezilya, Tunus, Mısır, Macaristan, İsrail ve ABD gibi ülkelerde çıkartılan apatit taşının iletişim özelliği olur. Apatit taşı kasları güçlendirici niteliktedir. Ayrıca hipertansiyonu düzenler, iştah hissinin bastırılmasına muavenet eder, koordinasyon becerisini yükseltir.

Üzerinde apatit taşı taşıyanların çalışma istekleri artar ve amaçlarına kısa sürede ulaşılmaları sağlanır. Bunun yanı sıra apatit taşı üzerinizdeki stresi atmanıza yardımcı olur, mantık gücünü, beden dayanıklılığını ve verimliliği arttırır. Gördüğünüz gibi apatit taşının birçok sağlık problemi üzerinde yararları olur.

]]>