Adet sancısına ne iyi gelir?

Bayanların her ay vuku bulan ve birkaç günlüğüne hayatlarını kısıtlayan sayı kanamaları, verdiği şiddetli sancılar ile günlük yaşamı iyice zorlaştırmakta ve adeta zehir etmektedir. Bu sancılı ve sıkıntılı dönemi biran evvel atlatmak isteyen kadınlar, özellikle sancılarını ortadan kaldırmak açısından sayı söktürücü ilaçlara, ağrı kesiciler başvurur ya da hiçbir şey yapmayarak sancının kendiliğinden geçmesini bekler. Ancak bunlara hiç gerek yok. Yiyeceğinizi birkaç gıda sayı sancınızı zaten ortadan kaldıracaktır. Ne siz boş yere ilaç almış olun, ne de ağrıyı çekmiş…

 

Hemen hemen her bayanın ortak sorunu olan sayı sancıları açısından sizlere önerimiz ağrı kesici ilaç almak yerine doğkırmızı yöntemler tercih etmeniz. Doğkırmızı çözümlerle sayı sancısının üstesinden gelebilir, üstelik adetin sebep olduğu sinirlilik, bel ağrıları, sıkıntı ve halsizlik gibi sorunları da ortadan kaldırırsınız.

Adet sancıları açısından ağrı kesicilerden medet ummak yerine balık ve yumurta tüketin. Yapılan bilimsel araştırmalara göre, balık ve yumurta sayı sancılarını ortadan kaldırmada birebir doğkırmızı gıdalardır. Tuz, yağ ve şeker miktarını azaltıp, protein bakımından zengin olan besinlere yönelmeniz sayı sancılarınızın üstesinden gelecektir. Adet döneminizde lifli besinleri sofranızdan eksik etmeyin.

Ayrıca sayı sancılarına iyi gelen diğer doğkırmızı ürün toplulukları ise süt, soya fasulyesi, siyah üzüm, kabak, patates, kavun, ay çekirdeği, fındık, ceviz, muz, ciğer, deniz ürünleri ve balkabağıdır.

]]>