Zayıflama Yöntemleri – Su İçerek Zayıflama

Su sağlığınız açısından en önemli içkiniz. Vücudumuzdaki organların işlevlerini yerine getirebilmek için suya ihtiyacı vardır. Günlük hayatta su içmeyi ihmal etmemiz nedeniyle bir çok sağlık problemiyle karşılaşıyoruz. Bunlardan bazıları baş ağrısı, idrar yolları enfeksiyonları, halsizlik ve yorgunluk. Tüm bunların yanında su içmek kilo vermek içinde çok önemli bir yöntem. Peki su içerek nasıl kilo verebilirsiniz?

Vücudumuzun işleyişi su üzerinden dönmektedir. Su içmezsek halsizleşiriz ve kendimizi kötü hissederiz. Yeterli derece su alırsanız, metabolizmanız hızlanır ve gün içerisinde daha enerjik olursunuz. Bu sayede daha fazla kalori yakarak kilo verme hızınız yükselmeye başlar. Su size dinçlik ve enerji verirken bir yandan da vücudunuzun işlevlerini tam anlamıyla yerine getirmesini sağlar.

Su, yağ yakmanız için çok önemli bir etkendir. Gün içerisinde tükettiğiniz su yağ yakımını hızlandıracak, böylelikle daha fazla yağ yakacaksınız. Sindirim sisteminiz düzene girecek, vitamin ve mineral emiliminiz artacak, daha sağlıklı bir bedene sahip olacaksınız. İdrar yollarınız temizlenecek, böylelikle yaktığınız yağı dışarı atmanız doğal ve hızlı bir yolla gerçekleşecek. Su tüketimizi artırarak hem sağlınızı koruyabilir hem de zayıflayabilirsiniz. Çok ciddi bir diyetle dahi kilo veremiyorsanız problem su tüketiminizin az olmasıyla alakalı olabilir.

Dikkat etmeniz gereken susamadan su içmek olmalı. Susamak, vücudun tehlikeli boyutta suya ihtiyacının olduğunun göstergesidir. Yanınızda sürekli bir su şişesi taşıyarak su içmeyi unutmamayı deneyin. Çünkü en önemli problem su içmenin unutulmasıdır. Üstelik yemeklerden önce içeceğiniz 2 bardak su sizin açlığınızı yatıştıracak ve daha az yemek yemenizi sağlayacaktır. Yemeklerin üzerine içeceğiniz 2 bardak su ise yemekleri daha kolay öğütmenize yardımcı olacaktır.