Yüzde kılcal damar çatlaması nedenleri

Yüz bölgesinde meydana gelen kılcal damar çatlamaları pek çok kişinin yüz güzelliğine gölge düşürmektedir. Toplumumuzun sürekli şikayet ettiği bu sorun ne yazık ki o kadar kolay geçebilen bir sorun değildir. Hastaların yüzünde husule gelen kılcal damar çatlamasının nedeni her ne olursa olsun bu şikayetin tedavisi esnasında sabırlı olmakta yarar var.

yüzde-kilcal-damar-catlamasi-nedeni

Yüzde kılcal damar çatlaması nedeni

Yüzde kılcal damar çatlamasının sebeplerine değinecek olursak lakin, bunlar cildin hassas olması,aşırı güneş ışınlarına maruz kalınması, doğum kontrol hapı kullanılması, kortizon kremlerinin uzun dönem kullanılması gibi mütenevvi nedenlerdir. yüzde kılcal damar çatlaması nedenlerinin bir diğeri de hormonsal tedavi metotlarıdır.Günümüzde hormon bozukluğu ve hormon hastalıklarını yaşayan o kadar çok insan var ki, bunların çoğunda yüzde kılcal damar çatlaması sorunu da vuku bulmuş durumdadır.

Cildin yıpranmış ve yaşlı görünmesine sebebiyet veren, mor, kırmızı ya da mavi renkli görünen kılcal damar çatlamaları hematolojik sağlık sorunları yüzünden de meydana çıkabilir. Yalnızca yüzde değil burun, boyun, kol ve bacaklarda da görülebilir.

]]>