Yogi çayının faydaları nelerdir?

Yoginin kelime anlamı, yoga yapan insan demek olduğundan yogi çayı da hintli yogilerin içmiş oldukları çaya denir. Baharatlı bir çay olan yoginin faydaları nelerdir, yogi çayı nasıl hazırlanır bu makalemizde açıklıyoruz. Isıtıcı özelliği olan yogi çayı özellikle kış mevsiminde fazlaca tüketilmektedir.

Yogi çayı, kış mevsiminde çok üşüyen kişiler tarafından içildiğinde bu kişilerin üşümesini önler ve soğuğa karşı dirençli olmalarına muavenet eder. Yogi çayının içeriğinde fazlaca baharat bulunduğu açısından, yogi çayı içmek vücuda enerji katar. Özellikle de egzersiz yapan kişiler bu çayı içtikleri zaman performanslarını arttırırlar.

Yogi çayının hazırlanışı: küçük bir tencerenin içine modül kabuk tarçın ekleyin. Üzerine ise 5 sayı kakule tanesi, 1 küçük kök zencefil, iki sayı karanfil ve 4 tane karabiber koyun. Yaklaşık beş dakika boyunca ocakta bu karışımı kaynatın. Dilerseniz içine bir tatlı kaşığı siyah çay da ekleyebilirsiniz. Biraz demlemeye bıraktıktan sonra süt ile karıştırıp açısından.

Yogi çayı faydaları

]]>