Yetişkinlerde yüksek ateşe ne iyi gelir?

Vücut ısısının 37 derecenin üzerine çıkması durumu olan ateşlenme, büyük küçük hepimizin hayatımızın bazı dönemlerde yaşamış olduğu sağlık problemlerinden olmaktadır. Ateş lakin düşürülmez ise ciddi ve kalıcı hastalıklarna yol açacağı açısından, kişinin yaşı göz önünde bulundurularak ateş düşürme yöntemlerine başvurulmalıdır. Peki yetişkinlerde ateş nasıl düşürülmelidir? Yetişkinlerde ateşlenmeye iyi gelen bitkiler nelerdir? İşte doğanın sunmuş olduğu mucizelerden faydalanarak bitkisel yöntemlerle ateş düşürmenin yolu:

Yetişkinlerde yüksek ateşin doğkırmızı tedavisi

Ateşiniz yükseldiği zaman aşağıdaki bitkisel formülü kısa sürede hazırlayabilir ve yiyebilirsiniz. Ateşe doğkırmızı çözüm olacak en etkili yöntemler aşağıda sizler açısından açıklanmıştır.

Yüksek ateşi düşürmek açısından ihtiyacımız olan malzemeler; yarımşar avuç adaçayı, mine çiçeği ve kantaron, bir çorba kaşığı okaliptüs, bir sayı gül ve biraz bal.

Ateş düşüren bitkisel kür

Gülün yapraklarını kopartın. Adaçayı ve kantaronu gül yapraklarının üzerine serpin. Ocakta hepsini kaynatın ve bal ile tatlandırarak açısından.

Kaynar suyun içine mine çiçeği atın ve on dakika dinlemeye bırakın. Bal ile tatlandırın ve tok karnına bir fincan açısından.

Okaliptüs yapraklarını iri iri doğradıktan sonra demliğe koyun ve demleyin. Bal ile tatlandırarak açısından.

Toz haline gelmiş okaliptüs yapraklarını bal ile karıştırıp macun haline getirin ve günde üç çorba kaşığı tüketin.

Tüm bu yöntemler tedavi süresi boyunca düzenli olarak uygulanmalıdır.

]]>