Vajinal mantar bitkisel tedavi

Kadınların en sık karşılaştıkları rahatsızlıklardan biri olan vajinal mantarının oldukça rahatsız edici olduğu bilinmekte. Vajina mantarıyla gebelik dönemlerinde karşılaşan anne adayları ve gebelik planlayan kadınlar panik yapmaktalar. Ancak bu hastalığın tedavisi çok da zor değildir. Yalnız biraz uzun süren bu tedavi açısından sizlere alternatif tıbbın imkanlarını sunmak istiyoruz. Doğanın eczanesi bizlere vajina mantarı açısından neler öneriyor buyurun öğrenelim:

 

 

Kaşıntı ve ak, kesitli peynir gibi bir akıntıya sebep olan mantar, bulaşıcı bir hastalık olmasından dolayı çok dikkatli olmakta fayda var. Vücudunuzun başka bölgelerine bulaşmaması açısından kesinlikle kaşımamalı ve temizliğinize dikkat etmelisiniz. Vajina temizliği açısından satılan ürünleri de kullanmamanızı öneri ederiz. Çünkü bu tür ürün toplulukları vajinal bölgede olan yararlı mantarları da yok eder. Böylece zararlı mantarlar daha çok yayılır.

Vajinal mantarın bitkisel tedavisi açısından, çörek otu, kasnı ağacı, adaçayı, beşparmak otu, kekik ve bal kullanılabilir. Ayrıca kabın içine yüz gram vazelin, yarım kahve fincanı da kükürt ekleyerek su ile merhem haline getirin. Bu karışımı mantarlı bölgeye günde 2 defa olmak şartı ile sürün.

Çörek otunun tanelerini döverek 15 dakika suda kaynatın. Elde edilen sıvı süzülerek günde 3 fincan içilmelidir. Kasnı ağacının köklerini de suda kaynatıp süzün. Bu suyu banyo suyunuzla karıştırıp günde iki defa oturma banyosu yapın.

]]>