Vajinal kaşıntıya bitkisel tedavi

Kadınları gün içerisinde oldukça zor yapıda bırakan bir sorun olan vajinal kaşıntı daha çok mikrop ve mantarlardan husule gelen bir sorun olduğu kadar egzama ve alerji gibi cilt hastalıklarından kaynaklı olarak da görülmektedir. Vajinal kaşıntıya sebep olan bu faktörlerin husule gelmesinde ki en büyük sebep ise, bölgenin hijyen bakımından yoksun kalmasıdır. Tuvalet sonrası bölgenin temizlenmemesi, ilişki sonrası yıkanmaması ve bölgedeki tüylerin alınmaması vajinal kaşıntıya sebep olan mantar ve enfeksiyonların çoğalmasına sebep olur.

Vajinal kaşıntıya bitkisel çözüm

Şiddetli bir biçimde ortaya çıkan vajinal kaşıntılara kimi zaman pis kokulu akıntı ve yanma şikayetleri de eklenmektedir. Ciddi bir rahatsızlık olan vajinal kaşıntı muhakkak tedavi edilmelidir. Tıbbı tedaviye destek olarak bitkisel tedavi yöntemlerinden de faydalanabilir. Vajinal kaşıntının bitkisel tedavisi ise şöyle yapılmaktadır.

Vajinal kaşıntı bazı kadınlarda psikolojik de olabiliyor. Aslında vajinada hiçbir sorun olmuyor lakin kişi sürekli bölgenin kaşındığı hissine kapılıyor. Bu gibi durumlarda vajinal kaşıntı psikolojik terapi ile tedavi edilmelidir. Eğer kaşıntının sebebi mantar ve mikrop unsurlu ise de elma sirkesi ve ebegümecinden hazırlanan bitkisel kürler sorununuzdan kurtulmanıza yardım edeceklerdir.

Bitkisel yöntemlerle vajinal kaşıntı tedavisi

Vajinal kaşıntıya doğkırmızı çözüm yolu arıyorsanız, elma sirkesini yalnızca bir defaya mahsus olmak suretiyle yarım çay bardağı kadar vajinaya sürün. Elma sirkesinin ihtiva ettiği bitkisel asitler mikropların ölmesini sağlayacaktır.

Ebegümeci kürü de vajinal kaşıntıya bitkisel çözüm sunar. İki litrelik soğuk suyun içerisine 100 gram ebegümeci atılır 12 saat bekletilir. Daha sonra kaynatılır ve süzülüp soğumaya bırakılır. Sabah ve gece günde iki defa olmak üzere vajina yaklaşık 15 dakika bu kür ile yıkanır.

]]>