Vajinal kaşıntı nasıl geçer?

Vajinal enfeksiyondan kaynaklanan vajinal kaşıntılar, doğanın eczanesinde olan nebatlar ile ve alacağınız bir takım önlemler sayesinde doğkırmızı yollarla tedavi edilmekte ve  kaşıntı sıkıntısından sizi kurtarmaktadır. Vajinal kaşıntının ortaya çıkmasında mütenevvi sebepler rol oynasa da çoğu zaman mantar hastalığı sebebiyet olmaktadır. Mantarın yanı sıra egzama, seboreik dermatit, alerji, bakteriyel enjeksiyonlar, sivilceler, parazitler ve giyilen giysilerde kaşıntı sebebidir.

 

Peynirimsi ak ve kötü kokulu olan şiddetli akıntılar kaşıntıya sebebiyet vererek kadınları ciddi manada rahatsız etmektedir. Şimdi sizlere vajina kaşıntısına iyi gelen doğkırmızı çözümlerden bahsedecek ve bu sorundan bitkisel yöntemlerle kurtulmanıza muavenet edeceğiz.

Öncelikle vajina kaşıntısına karşı yapacağınız doğkırmızı çözümlerden bahsedelim. Kaşıntı sorunundan kurtulmak açısından en çok yapmanız gereken şey her gün iç çamaşırınızı değiştirmektedir. İç çamaşırlarınızı pamuklu ürünlerden seçin ve yıkama esnasında da yüksek ısı kullanın. Ayrıca iç çamaşırları giyilmeden önce ütülenmelidir.

Kokulu ped ve iç çamaşırları kullanmayın. Bu tür ürünlerde vajinaya kötü etki verir. Birde vajinayı sabunla ya da şampuanla yıkmakta sorununuzu olumsuz etkiler. Bu sebeple vajinayı yalnızca su ile yıkamak gerekir.

Sıkı ve pantolonlardan uzak durun. Tuvalet sonrası temizlikte önden arkaya doğru yapılmalıdır. Yanlış ve sağlıksız beslenmenin, stresin ve az uyumanın da kaşıntıyı tetikleyeceğini unutmayın.

Vajinal kaşıntıyı geçirmek açısından bitkisel tedavi yöntemleri ise şöyle;

Cadı fındığı yaprağı ve kabuğu, civanperçemi otu ve çiçeği, papatya çiçeği ve saplı meşe kabuğu ile haricen vajina yıkanabilir ya da oturma banyosu yapılabilir. Bu bitkisel yöntemler sayesinde iltihap önlenmiş, mikropların üremesi engellenmiş ve doku sıkılaşmış olur.

]]>