Tıraş sonrası kaşıntıyı önlemek

Tıraş sonrası kaşıntılar cildi hassas olanlar başta olmak üzere hemen hemen her erkeğin şikaytelendiği huzursuz verici durumlardandır. Tıraş sonrası kaşıntıyı önlemek açısından cilt uzmanlarının tıraş öncesi ve tıraş sonrası önerilerine kulak vererek bu sorunu yaşamayabilirsiniz.

 

Erkeklerin sık yaşadığı bir sorun olan tıraş sonrası kaşınma, ciltte tahrişe yol açabilecek bir sorundur. Tıraş sonrası kaşıma hissi geldiğinde kaşınma ihtiyacını gideren erkeklerin bir çoğunun cildinde kaşımanın etkisi ile kanama görülür. Tıraş sonrası kaşınma yalnızca yüz bölgesi açısından değil koltuk ve özel bölge içinde doğrudur. Peki tıraş sonrası kaşınmanın şiddetini azaltmak açısından ne yapılması gerekir.

Tıraş sonrası kaşıntıdan kurtulmak istiyorsanız bu önerileri dikkate almanızda fayda var. Kaşıntıyı önlemek açısından hem tıraş öncesi hem de tıraş sonrası dikkat etmeniz gerekenler var. Bunlardan ilki, tıraş öncesi muhakkak tıraşlanacak bölge sıcak su ile yıkanmalıdır. Daha sonra cildinizi iyice kurumalı ve ardından tıraş köpüğü ya da sabun sürmelisiniz. Ardından tıraşlama işlemine geçin lakin tıraşlamayı ilk önce kılların yönüne doğru, daha sonra da tersi yönünde yapın. Bu işlem daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Tıraşlama işlemi bittikten sonra nasıl ki tıraşa başlamadan cildinizi sıcak su ile yıkadıysanız şimdide yine bol su ile cildinizi yıkayacaksınız lakin bu kez suyun soğuk olması gerekir. Daha sonra cildinize tıraş losyonu sürün. Bu işlemleri aşama aşama yerine getirirseniz tıraş sonrası kaşıntı gibi bir problemle karşılaşmayacaksınız.

]]>