Tip 2 diyabet tedavisi

Pankreasın salgıladığı insülini vücudun gerektiği biçimde kullanmamasından husule gelerek, sürekli idrar çıkma, sürekli su içme, çok tüketmek yeme, kilo kaybı ve plazma kan glukoz düzenin yükselmesi gibi belirtilerle Tip 2 diyabet hastalığı kendini göstermektedir. Tip 2 diyabet hastalığı aynı zamanda kişide yorgunluk, kuru ve kaşıntılı bir cilde de sebep olurken, bunun yanı sıra ciltte oluşan yaralarında geç iyileşmesine sebep olur. Daha birçok şikayetlere yol açan Tip 2 diyabet hastalığının tedavisi ise şöyledir:

Her tip diyabet hastalığında olduğu gibi Tip 2 diyabet hastalığında da temkinli davranmakta fayda var. Tedavide ilk basamak yaşam kalitesinde bir takım değişiklikler yapmaktır. Özellikle beslenme alışkanlığında yapılacak değişikler Tip 2 diyabet tedavisi açısından önemli bir adımdır. Beslenme alışkanlığının değiştirilmesi ve hastalığa göre uygun bir biçimde düzenlenmesinin yanı sıra egzersizin ve sporunda önemli bir yeri olur.

Beslenme alışkanlığında yapılan değişikler, egzersiz ve egzersiz, yaşam kalitesinde ki yenilikler gerekli bir tedavi sağlamaz ise Tip 2 diyabet hastalarına ağızdan hap olarak alınan şeker düşürücü ilaçlar verilerek kan şekeri normal düzeyde tutulmaya çalışılır. Fakat bazı hastalar açısından kan şekeri insülin kullanımı ile düşürülür. Bu tür vakalarda hekim tarafından uygun dozda verilen insülin enjeksiyonları ile tedavi desteklenir.

]]>