Ter bezi iltihabı sebebiyet olur?

Aynı zamanda köpek memesi hastalığı adı da verilen ter bezi iltihabı sorunu, ekseri koltuk altı bölgesinde husule gelerek mütenevvi şikayetlere sebep olan bir hastalık türüdür. Ter bezi iltihaplanması ne derece tedavisi mümkün bir hastalık olsa da, tekrarlanma riski bulunduğu açısından hastaların bu konuda oldukça dikkatli olmaları gerekir. Peki ter bezi iltihaplanmasının nedenleri neler olabilir? Bu sorunun husule gelmesinde rol oynayan faktörler şöyledir;

Ter bezi iltihabı nedenleri

Ter bezi iltihaplanma nedeni kıl dönmesi veya yağ bezelerinin sıkıştırılması sonucu husule gelen bir problem olmaktadır. Ter bezi iltihabı sorunundan kurtulmak ve bu sorunun ortaya çıkmasını önlemek açısından koltuk altında ele gelen beze ya da şişlik durumunda vakit kaybetmeden cildiye uzmanına başvurmalısınız.

Genellikle 25-45 yaşları arasında görülen ter bezi iltihabı sorunu, koltuk altı bölgesinin yanı sıra, göğüste, göz kapaklarında, avuç içi, ayak tabanı ve saç diplerinden de görülebilir. Kısacası aşırı terleme ve havasızlık ter bezi iltihaplanması sebepleri arasındadır.

]]>