Temre nasıl tedavi edilir?

Cildin bilhassa kozmetikler, kimyasallar ve fiziksel travmalar sonucunda tahriş olmasından ötürü husule gelen temre, günümüzde çeşitli yöntemler temreyi başarılı bir biçimde tedavi etmekte ve bu yöntemler sayesinde hastalarda bu sıkıntıdan kurtulmanın sevincini yaşamaktadır. Temre günümüzde bir hayli yaygın cilt hastalığı olmasının yanı sıra, estetik görünümü de ciddi manada etkilemektedir. Termeden kurtulmak isteyenler açısından işte temre tedavisi hakkında bilgiler.

Daha önce sizlerle temrenin bitkisel tedavisi hakkında bir makalemizi yayınlaşmıştık. Termeye doğkırmızı çözüm yolu arıyorsanız bu makalemize göz atabilirsiniz.

Temre bitkisel tedavisi

Temrenin tedavisi açısından bir diğer yol ise dermatolog yardımıdır. Dermatolog tarafından temrenin olduğu bölgede ki kızarık yerden sürüntü örneği alınır. Bu örnek mikroskopik incelemeden geçerek sorunun sebebiyet olduğu kaynak öğrenilir. Temrenin mantardan mı yoksa bakteriden mi ortaya çıktığı öğrenildikten sonra, doktor size uygun bir ilaç yazacaktır. Bu ilaç düzenli ve doğru bir biçimde kullanıldığında birkaç zaman sonra sorununuzdan eser kalmayacak.

]]>