Tarçının şekere faydası

Ülkemizde dokuz kişiden birinin şeker hastası olması, şeker hastasının önemli hastalıklarnı tetiklemesi ve tedavisinin zorluğu nedeniyle, Arınma ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı Gül Kaynak şeker hastalığını önlemenin tarçın ile mümkün olduğunu açıkladı. “Tarçın şeker hastalığının gelişimini engelliyor.”

 

Tarçının mucizeleri saymakla bitmez. En önemlisi de, son zamanların ciddi sağlık sorunları arasında yer alan şeker hastalığında gösterdiği yarardır.

Şeker hastalığı genetik bir sorunda olsa önlenebilir. Bunun açısından düzenli beslenme ve hareket şart. Yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye’de 9 kişiden birinin şeker hastası olduğunu söyleyen Gül Kaynak, tarçının şeker hastalığında etkisini şöyle açıkladı:

“Çoğumuz potansiyel şeker hastasıyız. Bazı besinler nasıl ki şeker hastalığını tetikliyorsa, bazıları da engelleyebiliyor. Şeker hastalığını engelleyen en önemli ve en kuvvetli besinde, tarçın. Kan şekerini kontrol altına alan tarçın, günde yarım çay kaşığı tüketilmelidir. Kabuklu tarçının çayını günde 2-4 defa açısından. Eğer ki şeker hastalığında insülin kullanma aşamasına gelmediyseniz, mutlak suretle tarçının faydasını göreceksiniz. Metabolizmanızı hızlandıran tarçın, kan şekerinde düşmeye yol açıyor.

Tarçının şeker hastalığına faydaları lakin düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme ile ortaya çıkacaktır. Kendinize düzenli bir yaşam şartı oluşturmalısınız.”

]]>