Su içmeyi sevmeyenler ne yapmalı?

Yaz aylarına girmeye adetlı günlerin kaldığı şu bahar aylarında yaz sıcakları yavaştan yavaştan kendini göstermekte olduğundan vücudumuzun su ihtiyacı da giderek artmaktadır. Sıcak hava terlemeye sebebiyet olduğu açısından vücutta olan su miktarında azalma söz konusu olur ve bu sebeple yaz aylarında daha fazla su tüketmemiz gerektiğini sağlığımız açısından son derece mühim olduğunu unutmayalım. Vücutta sıvı kaybının olduğu yaz aylarında günde en az 2-3 litre su tüketmeye özen gösterelim. Peki su içmeyi sevmeyenler ne yapmalı?

 

Su içmeyi sevmeyenlere öneriler

Su içmek size işkence gibi geliyorsa lakin bu durumun çözümü oldukça basit. Su içmeyi sevmeyenler suyu farklı şekillerde tatlandırarak içebilirler. Nasıl mı? Suyunuzun içine meyve dilimleri atmak gibi.

Su içmeyi sevmeyenlere suyu sevdirecek ve yaz aylarında vücudun susuzluğunu giderecek meyveli sular oldukça pratik bir çözümdür sizler açısından. Yaz meyvelerinden istediğinizi dilimleyin ve bir sürahi dolusu suyun içine atın. Meyveler suyun içinde 15 dakika kaldıktan sonra suyunuz tüketmeye hazır demektir. Arzuya göre içine buzda atabilirsiniz. Limon, salatalık, karpuz, çilek, elma, armut, şeftali, mürdüm eriği ve diğer yaz meyveleri ile bu biçimde kendinize özel su hazırlayabilirsiniz. Üstelik bu karışım vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri almanıza da olanak sağlamaktadır.

]]>