Soğan suyu kürünün faydaları nelerdir?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu katısallmış olduğu Saba Tümer’in programında kadınların polikistik over kanseri, erkeklerinden iyi huylu prostat büyümesi sorunu açısından yılda iki defa 2 haftalık soğan suyu kürünü muhakkak düzenli olarak denemelerini önerdir. Saraçoğlu, tıbbın polikistik over sendromuna bir çare bulamadığını, lakin soğan suyu kürünün bu soruna en iyi çare olduğunu da dile getirdi. İşte soğan suyu kürünün diğer faydaları.

Soğan suyu kürünün faydaları

Soğan suyu kürü, polikistik over sendromunun yanı sıra kadınlarda çikolata kisti (endometriosis), myom, sayı düzensizliği sorunlarının da bire bir yararlı olmaktadır. Aynı zamanda menopoz şikayetlerini de azaltan soğan suyu kürü, vajinal akıntıyı da durdurmakta olup kadınların sıklıkla yaşadığı bu ciddi sorunların en mükemmel çözümüdür

Soğan suyu kürünün yararları arasında kıl dönmesi sorununa da çözüm olması yer alır. Kıl dönmesi sorunu ile baş başa olanlar 1 sayı orta boy soğanı fırında veya tavada ısıtmalı ve dayanabileceği sıcaklığa gelene kadar soğumaya bırakıp ardından sorunlu bölgede 25 dakika bekletilmelidir. Ardından sorunlu bölge gül suyu ile temizlenmelidir. Bu kür haftada 4 defa uygulanmalıdır.

Hamile kalmak isteyenler de soğan suyu kürünü korkmadan deneyebilirler. Adet döneminde uygulanmasının hiçbir sakıncası olmayan soğan kürü, gebe kalmak isteyenler tarafından sayı bitiminden sonra 7 günde başlamalıdır.Kür uygulandıktan sonra 2. adetinizi görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalı ve soğan suyu kürü bitiminde incir kürüne başlamalısınız.

İbrahim Saraçoğlu soğan suyu kürünün faydalarından yararlanmak isteyenlere bu kürü 15 günden fazla kullanmamalarını önermektedir. Aynı zaman soğan suyu kürü açısından muhakkak ak soğan kullanılmalı, kesinlikle mor ya da kırmızı soğan tercih edilmemelidir. Soğan suyu kürünün hazırlanışı ise şöyledir:

1 orta boy ak soğan dörde bölünür. Daha önceden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya bölünen soğanlar eklenir. Ocakta 5 dakika kaynatıldıktan sonra içine herhangi bir şey eklenmeden öğlen ve gece yemeklerinden önce bir bardak 15 gün boyunca içilmelidir. soğan suyu kürü 15 gün düzenli içildikten sonra 6 ay fasıla verilmeli ve 15 gün daha düzenli olarak içilmelidir.

]]>