Soğan şurubu nasıl yapılır?

Grip ve nezle hastalıkları başta olmak üzere, antibiyotik etkisi olan soğan şurubu bağışıklık sisteminin güçlenmesine olanak sağlayarak pek çok hastalığın husule gelmesini önlemektedir. Öksürüğü kesmeye birebir iyi geldiği bilinen soğan şurubunun tarifini siz değerli misafirlerimiz açısından sayfamızda paylaşmak istedik. Ayrıca soğan şurubu sindirimi de koruyup güçlendirmekte ve sindirim sistemi hastalıklarını ciddi anlamda azaltma ve önlemektedir.

Soğan şurubu yapmak oldukça basit bir işlemdir. Yapmanız gereken şey bir sayı büyük boy soğanı ince ince dilimleyin (arzu ederseniz rendeleyebilirsinizde) ve orta boy cam bir kavanozun içine soğanı ekleyip üzerine kavanozun yarısına gelecek kadar bal koyun ve bu karışımı 2 gün bekletin. İsterseniz rendelediğiniz ya da dilimlediğiniz soğanların üzerine bir ölçü şeker ilave ederek de aynı işlemi uygulayabilir ve soğan şurubu hazırlayabilirsiniz.

Soğanın ihtiva ettiği besin değerleri sorunlarınızın giderilmesine muavenet edecektir. Soğan şurubunu düzenli olarak her gün açısından.

sogan-surubu-tarifi

Soğan şurubu tarifi

]]>