Sindirime yardımcı besinler nelerdir?

Sindirim sisteminin kolay bir biçimde çalışıp işlevini yerine getirmesi ve yediklerimizden dolayı şişkinlik, karın ağrıları gibi sıkıntıların yaşanmasını önlemek açısından sindirime yardımcı gıdalar nelerdir, bilmek ve bunları fazlaca tüketmek gerekir. Sindirime yardımcı besinler nelerdir, gelip sürekli birlikte öğrenelim. Eğer sindirimle ilgili sorunlar yaşıyorsanız bu besinlerin tüketimine ağırlık vererek yaşadığınız sorunlardan uzaklaşabilirsiniz.

Sindirime yardımcı besinler

 

Pirinç
Ayçiçeği
Keten yağı
Sarımsak
Hint safranı
Muz
Fesleğen
Karahindiba yeşili

 

Pirinç: İshal, mide bulantısı ve mide ekşimesi gibi şikayetlerle sıkça karşılaşıyorsanız lif oranı yüksek olan pirinç tüeketebilir ve sorunlarınıza doğkırmızı çözüm bulabilirsiniz.

Ayçiçeği: Protein, fosfor, potasyum ve Omega-6 açısından zengin olan ayçiçeği sindirim sıkıntısı çekenler tarafından tüketilmesi önerilir.

Keten yağı: Kolesterolü ve tansiyonu düzenleyen keten yağı aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve bağırsakların temizlenmesini sağlamaktadır.

Sarımsak: Sayısız faydaları olan sarımsakta sindirime yardımcı olan besinler arasındadır.

Hint safranı: Bağırsakların normal işleyişine dönmesine katkıda olur.

Muz: Bağırsaktaki yararlı bakteriler içinde yardımcı bir besin maddesidir.

Fesleğen: Fesleğen de sindirime yardımcı olan yiyeceklerdendir. Sindirim sorunu yaşayanlar fesleğeni kullanmaktan geri kalmamalılar.

Karahindiba yeşili: Kan temizleyici ve sindirime yardımcı bir besin maddesidir.

]]>