Sigaranın cilde zararları nelerdir?

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki sigara kullanımı erkeklerde olduğu kadar kadınlarda da giderek yaygınlaşmakta ve kadınlar üzerinde özellikle de cilt sağlığını tehdit etmektedir. Kadınların en çok önem verdiği cilt sağlığı ve cilt güzelliği sigara ile ne yazık ki bozulmaktadır. Sigara kullanımının zararları giderek daha da artmakta ve bu zararlara her geçen gün bir yenisi daha eklenerek sağlık üzerinde olumsuz etkilere yol açmaktadır. Güzel, genç ve çekici olmak isteyen kadınlar sigara kullanımına devam ettikleri müddetçe bu arzularını yitirecekler.

Güzel ve genç görünmek isteyen kadınlar ne derece güzellik merkezlerine gitseler de, cilt bakımı yapsalar da , cilt sağlıkları açısından olumlu etkileri olduğu söylenen besinleri tüketseler de sigara kullandıkları açısından bunların hiçbir yararı kalmayacak, etkileri de azalacaktır. Bu etkilerin azalmasıyla birlikte sigaranın cilde olan etkileri daha da artacaktır.

Sigara cilt güzelliğini etkilediği gibi cebe de kötü etki veriyor. Sigaraya her yıl harcanan tonlarca para kadınların bütçesini de etkiliyor. Güzellik ve sağlık uzmanları hem erkeklerin hem de kadınların sigaranın zararlarından korunmak açısından sigara kullanımı bırakmalarını öneriyor. Çünkü sigara ciltte hasara sebep olmakta, cilt dokusunu bozmakta ve cildin tüm besin değerlerinin yok olmasına sebep olmaktadır.

Sigara kullanımı tarihle cildin solgunlaşmasına da sebep oluyor. Henüz 45′inde olan bir kişi sigara kullandığı ve cildini bozduğu açısından tıpkı 70 yaşında bir insan gibi görünüyor. Yıpranmış olan yüz hatlarının tek sorumlusu sigara kullanımı!

]]>