Şeker hastalığı tedavisi

Besinlerden alınan ve karaciğerde depolanarak kana salınan glukoz, insülin yardımı ile hücre içine girip orada depolanamıyor ve kullanılamıyorsa, kanda birikmeye başlayarak hastalarda mütenevvi şikayetlere sebep olmasının yanı sıra hayati risk teşkil etmektedir. Bu sebepler, şeker hastaları muhakkak tedavi olmalılar. Görme kusuru, felç, kalp hastalıkları, yaraların iyileşmesinde gecikme, böbrek hasarı, aşırı idrara çıkma, yorgunluk, susama ve kilo kaybı gibi şikayetleri yaşıyorsanız şeker hastası olmuş olabilirsiniz.

Şeker hastaları haftada bir kereye mahsus sabah gece şeker miktarmü yapmalı ve yaptığı miktarmü kayıt altına alarak kontrollü bir biçimde yaşam sürmeye kendilerini adamalıdır. İdeal kiloyu da kontrol altında tutmak açısından günlük düzenli beslenme özen gösterip, egzersiz ve egzersiz yapmalı ya da en azından her gün en az 30 dakika yürüyüş yapmalıdırlar. Aynı zamanda şeker hastaları diyetisyen kontrolünde sağlıklarını tehdit etmeyecek besinleri tüketmeli, öğün atlamamalı ve hekimlerinin sözlerinden dışarı çıkmamalıdırlar.

Fruktoz, sakkaroz veya şeker gibi maddeler ihtiva yapan gıda ürünlerini kullanmaktan sakınmalısınız. Şeker hastaları bu hastalık barışık yaşamayı öğrenmelidir. Bu hastalığın günümüzde kesin tedavisi yoktur, lakin dikkat edilmesi gereken bu hususlar sayesinde hastalığın sebep olacağı sorunları yaşamamış olur ve hayatınız daha çekilir bir hal alır. Aksi yapıda şeker hastalığı sizi ölüme kadar götürebilir.

]]>