Saç diplerinde kaşıntı açısından maske

Saç diplerinde kaşıntı husule gelmesinin en büyük sebebi egzama rahatsızlığından kaynaklı olmakta ve bu sorunun tedavisi açısından yapılması gereken en önemli şey, dermatolog bir hekime başvurmaktır. Çünkü saç diplerinde kaşıntı egzama sebepli olursa lakin, bu soruna evde çözüm yolu aramak pek sağlıklı değildir. Ancak saç diplerindeki kaşıntı kepek, stres ve mevsimsel bir sebep ise, bu yapıda maske hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

Saç diplerindeki kaşıntı nasıl geçer?

Saç diplerindeki kaşıntı açısından uygulamanız gereken maske, Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya önerisi olmaktadır. Saç diplerinde kaşıntı tedavisi açısından işte evinizde kolaylıkla hazırlayıp uygulayacağınız saç maskesi:
Malzemeler

Bir çorba kaşığı biberiye yağı,
Bir çorba kaşığı üzüm sirkesi,
Bir tatlı kaşığı tuz,
Dört sayı dövülmüş aspirin.

 

Hazırlanışı: Saç diplerinde kaşıntının geçmesi açısından, yukarıda listelenmiş olan tüm malzemeleri cam bir kabın içerisinde güzelce karıştırın. Hazırladığınız maskeyi tıpkı boya yaparmış gibi saçlarınıza sürün. Maske saçlara sürüldükten sonra 5 saat boyunca bekletilmeli ve sonrasında saf su ile durulanmalıdır. Bu maske haftada iki kez uygulandığında etkisini gösterir.

]]>