Ruh halini düzeltmenin yolları

Ruh halinizin kötü olmasında yana bir şikayet bulunuyorsa ve ruh halimi nasıl düzeltirim gibi bir amacınız varsa, uzmanların önerilerinden yola çıkarak hazırlanmış olan ruh halinizi düzeltme yöntemlerinden yararlanarak, ruh halinizi olumlu biçimde değiştirebilirsiniz. Ruh halinin kötü olmasını etkileyen her tür faktör, bir takım rahatsızlıklarının da görülmesine yol açtığı açısından, ruhunuzda ki negatif enerjiyi atmayı ve yerine pozitif enerji yemeyi öğrenmeli ve bunu uygulamalısınız. Aksi yapıda vücudunuzda ki stres hormonu kortizol aşırı derece de salgılanacak ve mütenevvi hastalıklarnı husule getirecek.

Ruh hali nasıl düzeltilir?

Ruh halinin stresli, gergin, aşırı duygusal, üzgün, kızgın, kıskançlık gibi negatif duygularla dolması bireyin daha fazla kortizol salgılamasına yol açacak ve aşırı kortizolda vücudun çabuk yaşlanmasına, yüksek tansiyona, kilo alımına ve kalp hastalıklarına sebep olacaktır. İşte ruh halini değiştirmenin mükemmel yolları.

Ruh halini düzeltme yöntemleri

Cep telefonu, bilgisayar gibi aletlerin etrafa yaymış olduğu pozitif iyon enerjisi ruh halini olumsuz etkilediğinden, bunların etkisini azaltmak açısından ev ve iş yerlerinde negatif iyon üreticisi aleti kullanmak.

Ruh hali çöküklüğü durumunda hemen hemen hepimizin canı şekerli bir şeyler tüketmek ister. Şekerli yiyeceklere yöneldiğimiz zaman ruh halimiz daha da kötüleşir ve tarihle kilo problemleri de görülebilir. Şekerli yemekleri tüketmek yerine, şeker isteğini bastırmaya yönelik olan, eczanelerde satılan doğkırmızı şekerlerden kullanmak.

Ruh halini düzeltmenin bir başka yolu da, yapılan araştırmalarla gerçekliği kanıtlanmış olan, küfür etmektir. Bu sayede vücut ve beyin rahatsızlık veren şeyle daha iyi baş edebilmektedir. (Tabi ki çocukların yanında küfür etmekten kaçının.)

Ve son olarak ise ruh halini düzeltme yöntemleri arasında yer alan, masaj uygulamasıdır.

]]>