Regl döneminde yenmemesi gereken yemekler

Çoğu kadının regl (sayı) dönemi mütenevvi şikayetlerin had safhada yaşandığı bir biçimde geçer ve bu şikayetlerden muzdarip olan kadınların hem günlük aktivitelerinde aksamalara husule gelir hem de yaşadıkları sıkıntıları bir an evvel geçirmek açısından çeşitli yöntemlere başvururlar. Oysa ki, uzmanlar regl döneminde doğru bir beslenme programı sayesinde şikayetlerin şiddetini azaltabileceğimizi, yanlış beslenme ile de arttırabileceğimizi söylüyorlar. Bu yazımızda sizlere sayı döneminde uzak durulması gereken besinlerden bahsedeceğiz.

Adet döneminde yenmemesi gerekenler

Adet döneminde tüketeceğiniz bir takım besinler şikayetlerinizin artmasına sebep olmaktadır. Özellikle de göğüs hassasiyeti ve ağrıları her kadının regl döneminde şikayet ettiği bir durumdur. Regl döneminde tuzdan yoksun bir beslenme programı tercih ederseniz, göğüs hassasiyeti, göğüs ağrısı ve diğer şikayetleri yaşamamış olursunuz.

Yağ, şeker ve kafein içerikli yiyeceklerin yenmesi ya da içilmesi de, regl dönemi şikayetlerini arttırır. Kadınlar sayı dönemlerinde bu besinleri yerken oldukça dikkatli davranmalı ve aşırıya kaçmamalıdırlar.

]]>