Panik ataktan kurtulmanın yolları

Panik atak çocuk, yetişkin ve yaşlı demeden her yaş grubunda husule gelerek insanların günlük hayatlarında bir takım durumlar karşısında aşırı heyecanlanmalarına, korkmalarına ya da aşırı streslenmelerine sebep olmaktadır. Asansör, yükseklik, imtihan, kapalı yerde kalma korkusu gibi panik atağın sebep olduğu şikayetleri yaşamamak açısından panik ataktan kurtulma yöntemlerine yönelin. Bu yöntemleri panik atağın tedavisi açısından oldukça etkili metotlardır.

Rahatlamanız ve panik atak korkusunu önlemek açısından uygulamanız gereken yöntem şöyledir;

Elinizi yukarı kaldırın ve serçe parmağınızın alt kısmından başlayarak diğer elinizin işaret ve baş parmağıyla oldukça yavaş bir biçimde masaj uygulayarak bileğinize kadar inmelisiniz. Ardından el ve bilek birleşiminin olduğu kısmın bir parmak altındaki olan bölgeye bir iki dakika boyunca baskı uygulayın.

Bu hareketi uygularken beyninizle de bu yöntemin size yararı dokunacağına kendinizi inandırmalısınız. Düşünce kuvvetinizle bu yöntemin panik ataktan kurtulmanıza muavenet edeceğini düşünürseniz aşırı heyecanlanma, asansör ve yükselikten korkma, imtihan ve kapalı yerde kalma korkunuzu yenmiş olur ve bedeninizi bu korkulara karşı hazırlayarak rahatlama hissedersiniz.

]]>