Otizmin tedavisi: kucaklaşma

Otizm tedavisinde kucaklaşmanın önemli olduğu ortaya çıktı. Bilim gazetesinde yayınlanan bir haberde uzmanlar, otizm tedavisi gören hastalarla sürekli kucaklaşmak gerektiğinin altını çizdiler.

 

 

Kucaklaşma hormonu olan oksitosin, otizm hastalığını tedavi ediyor. Sosyal etkileşimi de olumsuz yönde etkileyen otizm hastalığı oksitosin hormonu ile iyileştiğini söyleyen uzmanlar yaptıkları araştırmalarla da bunu kanıtladılar.

İsrail Bar- Ilan Üniversitesi bilim adamları, gebe bir kadını incelemeye alarak tüm gebelik boyunca oktitosin hormonunu incelediler. Yaptıkları bu incelemeyi şöyle anlattılar.

” Gebelik boyunca izlediğimiz oktitosin hormonu yüksek ise fetüsün sağlığından hiç bir problem yok. Oktitosin hormonunun yüksek olması zihinsel hiçbir problemin yaşanmadığını gösteriyor. ”

Annelerin gebelik boyunca bebekleri ile olan iletişimi çok önemli. Bebeklerinize gösterdiğiniz sevgi, dokunma, konuşma ve bakışma bu hastalığı tedavi ediyor. Çocuklarınıza mümkün olduğu kadar çok sarılın. Sosyal ve iletişim zorluğu çeken otizm hastalarını sürekli kucaklamak ve onlara sevgi göstermek bu hastalığın yok olmasını sağlıyor.

]]>