Ödem söktürücü çay tarifi

Ödem söktürücü bitki çayı ile sizi rahatsız yapan vücudunuzda şişlik gibi sorunlara yol açan ödemleri ebediyen vücudunuzdan söküp atabilir ve daha sağlıklı, şiş olmayan bir beden ile hayatınıza güzelce devam edebilirsiniz. Doğanın şifalı bitkilerinden hazırlanan ödem söktürücü çay mısır püskülü, kiraz sapı, maydanoz, yeşil çay ve karanfil ile ödem sorununuza çözüm oluyor.


Vücudunuzdan ödemi atmak açısından doğkırmızı ve bitkisel yöntemleri tercih ettiyseniz lakin mısır püskülü, kiraz sapı, maydanoz, yeşil çay ve karanfil ile hazırlanan ödem söktürücü çay gibi akhuş ağacı, ıhlamur çiçeği ve melekotu kökü ile de hazırlanan ödem söktürücü çayı da hazırlayıp içebilirsiniz. İşte sizlere iki farklı bitkisel ödem söktürücü çayın tarifi.

Bitki uzmanlarının önermiş olduğu ödem söktürücü çay nasıl hazırlanır?

Ödem söktürücü çay hazırlama

Tarif 1

Malzemeler

20 gr. Akhuş ağacı yaprağı
15 gr. ıhlamur çiçeği
30 gr. Melekotu kökü (toz)
1 lt. su

 

Bir litre suyun içine tüm malzemeleri ekleyin. Ardından suyu ateşe koyun ve beş dakika kaynatın. Daha sonra da süzerek sıcak sıcak üç öğün açısından.

Tarif 2

Malzemeler

2 su bardağı su
2 sayı tane karanfil
Yarım tatlı kaşığı iri yapraklı yeşil çay
İrice bir tutam kiraz sapı
6 sayı saplarıyla birlikte maydanoz
İrice bir tutam mısır püskülü

 

2 litrelik suyu kaynatın. Kaynayan suya tüm malzemeleri ekleyin. Daha sonra 4 dakika demlemeye bırakın ve süzerek ılık ılık açısından. Kesinlikle ödem söktürücü çay soğuk içilmemelidir.

]]>