Nasır doğkırmızı tedavi

Basınç ve sürtünmeden dolayı vücut derimiz kendini savunmaya alarak kalınlaşmakta ve bu kalınlaşma da halk arasında nasır olarak tabir edilmektedir. Derimizin kendini koruma biçimi olan bu kalınlaşma hem estetik olarak kötü durur hem de yer yer soyularak mütenevvi şikayetlere yol açar. Bu sorundan kurtulmak açısından ne yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, sizlere evde nasır bakımı hakkında bilgi verelim.

Nasır ilerlemeden tedavi edilmesi gereken bir cilt sağlığı sorunudur. Nasır ilerlemediği zaman başarılı bir biçimde kişi kendi tedavisini kendisi yapabilir. Ancak nasır ilerlerse ne yazık ki evdeki yöntemler yetersiz kalacak ve hekime başvurmak gerekecektir.

Evinizde nasır tedavisi yapmak istiyorsanız yapacaklarınız oldukça basit ve kolay uygulanan şeylerdir. İşte sizlere nasır açısından evde tedavi yöntemleri. Tamamen doğkırmızı olan nasır tedavisi kürleri sizlerle.

Nasır bitkisel tedavi

 

Bir sayı domates ortadan kesilir ve nasırın üstüne gelecek biçimde gazlı bir bez ile sarılır. Ayak nasırı açısından etkili olan bu formül ayağa akşamdan sarılmalı ve sabaha kadar ayakta bekletilmelidir. Ancak domatesin çekirdekli kısmını koyacağınızı unutmayın.

Bir dilim ananas akşamdan nasırın üstüne konur ve bantla yapıştırılarak sabaha kadar bekletilir. Ardından ayak biraz sıcak olan suda 15 dakika bekletilir. Daha sonra havlu ile ayak kurutulur ve törpülenir.

Bir sayı taze incir ortadan ikiye ayrılır ve nasırın üzerine konur. Geceden sabaha kadar bekletilmelidir. Ardından tıpkı anasta olduğu gibi ayak suda bekletilmeli, kurulanmalı ve törpülenmelidir.

]]>