Mısır püskülünün faydaları

Alternatif tıp tarafından faydası kanıtlanmış ve etkileri oldukça büyük olan mısır püskülünün hangi hastalıklara iyi geldiğini, zayıflamak açısından nasıl kullanılması gerektiğini makalemizde sizlerle paylaşıyoruz. Zayıflamak açısından önemli olan, vücut direncini kaybetmemek ve sağlığımızdan olmadan zayıflamaktır. Mısır püskülü zayıflamak açısından ihtiyacınız olan tek bitkidir.

 

Potasyum ve kalsiyum bakımından zengin olması, zayıflarken vücut direncinin kırılmamasını sağlar. Ayrıca yalnızca kilo kaybetmede değil, çeşitli hastalıkların tedavisi içinde oldukça faydalı bir bitkidir.

 

Mısır püskülü neye iyi gelir?

 

İdrar yollarında enfeksiyon sorunu yaşıyorsanız, mısır püskülü tüketmelisiniz. Mısır püskülü idrar söktürerek idrar yollarının temizlenmesi ve enfeksiyonların böylece dışarı atılmasını sağlar.
Özellikle çocukların alt ıslatma sorunlarında mısır püskülü yine faydasını gösterecektir.
Yaşlanmadan dolayı görülen alt ıslatma sorunlarını da ortadan kaldırır.
Böbrek iltihaplarına iyi gelir.
Vücuttan ödemleri atar.
Romatizma hastaları mısır püskülünü sıkça tüketmelidir.
Gut hastalığına karşı etkilidir.
Sinirleri yatıştırır.
Mesanedeki taşları düşürür.
Vücuttaki yağları eritmeye yardımcı olur.

 

Mısır püskülü çayı

 

Bir tatlı kaşığı kadar kıyılmış mısır püskülünü, bir su bardağı kaynamış suya ekleyin. Yaklaşık 4-5 dakika demlemeye bırakın. Demlendikten sonra süzerek yemeklerden önce günde 2-3 defa açısından. Mısır püskülü çayı , zayıflamaya yardımcı olan kiraz sapı ile de kullanılabilir.

]]>