Mesane kanserinden korunma yolları

Kanser hastalıklarının bir çoğunun husule gelmesinde genetik faktörler rol oynadığı açısından, ailesinde ya da akrabasında kanser hastalığı olan kişiler bende kanser olabilir miyim diye düşünmeden edemiyorlar. Mesane kanserinde de genetik faktörler büyük risk oluşturduğu açısından uzmanlar annesinde, babasında, amcasında, dayısında ya da yakın akrabalarında mesane kanseri olanların bu riski nasıl minimuma indireceklerini kısacası mesane kanserinden korunma yöntemlerinden bahsediyorlar.

Mesane kanserinden korunma

 

Mesane kanseri nadirde olsa kadınlarda da görülür lakin en çok erkeklerin hastalığı olduğundan ekseri 65 yaş üzerinde olanları, sigara içenleri ve küçük yaştan beri alkol kullananları etkiler. Sistik olduğunuzda ya da idrarınızda kana rastladığınız da muhakkak hekime başvurmayı ihmal etmemelisiniz. Çünkü bu tür sorunlar mesane kanserinin varlığına işarettir.

Mesane kanseri hastalığında korunmak açısından boya, plastik, petrol, lastik ve kimya enstitüsü ürünleri ile de yakından temas etmemeli ve günde en az 10 bardak su tüketmeye itina göstermelisiniz. Mesane kanserinden korunma yollarının en etkili bol bol su içmektir. Günde 10 bardak su içmenin mesane kanserini önlediğine dair araştırma kanıtları mevcut.

]]>