Menekşe yağının faydaları nelerdir?

Mikropları yok edici özelliği olan menekşe yağı daha çok cilt temizliği ve cilt bakımında kullanılsa da, saç sağlığına ve beden sağlığına da önemli etkileri olan bir bitkisel yağdır. Menekşe yağının faydaları hakkında daha detaylı şeyler öğrenmek istiyorsanız sizler açısından menekşe yağı hakkında yapmış olduğumuz araştırmadan elde ettiğimiz bilgileri okuyabilirsiniz. İşte mucizevi etkileri olan menekşe yağını yararları.

Menekşe yağı faydaları

 

Menekşe yağı saçlar açısından önemli bir değişiklik yaratan bitkisel yağdır. Menekşe yağını saçlarınız açısından kullandığınız zaman saç dökülmesini önleyecek ve saçların daha sağlıklı daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Saç dökülmesini önlemek ve saçların daha kuvveti olmasını sağlamak açısından iki çorba kaşığı menekşe yağını bir çorba kaşığı susam yağı ile karıştırarak saç diplerinize sürün. Bir saat sonra saçlarınızı durulayın. Bu kürü haftada iki kere uygularsanız sorununuz kökten halledilmiş olacak.

İncelmiş ve sağlığını kaybetmiş görünen saçlarınız açısından ise 40ml. hint yağı ile 20ml. tatlı menekşe yağını karıştırıp benmari usulü ısıtıp saçlarınızı yıkamalı ve durularken de 1 litrelik durulama suyuna 5 damla badem yağı ile bir çorba kaşığı elma sirkesi ekleyin.

Menekşe yağı cilt hastalıkları olan uyuz, egzama ve dermatitde de rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca göz şişmesi ve mide şişkinliği açısından de menekşe yağı kullanılabilir. Menekşe yağını şişen gözünüzün üstüne masaj yaparak uygulayın. Mide şişkinliği açısından ise midenizin üzerine menekşe yağı ile masaj yapmalısınız. Menekşe yağı baş ağrısına, cilt çatlaklarına, makatta yaşanan sorunlara, idrar yaparken yanma sorununa, nezleye ve kalp sıkıntısına çok iyi gelir.

]]>