Maitake Mantarı Faydaları Nelerdir?

Maitake yani “dans yapan mantar” olarak bilinen bu ot, sağlığı tehdit yapan herhangi bir soruna karşı kullanılması açısından muhakkak tıbbi onaydan ve gözetimden geçmiş olması gerekir. Mütenevvi sağlık problemleri üzerinde oldukça etkili olan maitake mantarı kapsül, sıvı ekstre ve çay olarak tüketilebilir. Ancak maitake mantası hipoglisemik ve kan inceltici ilaç kullananlar açısından uygun olmadığından, bu kişilerin maitake mantarından uzak durulması önerilir. Piyasada sahte maitake mantarına karşı oldukça dikkatli olmalı, güvenilir firma ve üreticilerden maitake mantarı temin edilmelidir.

Maitake mantarının faydaları

 

Bağışıklık sistemini uyaran ve kanser hastalığına saldırı yapan makrofaj, T-hücreleri, doğkırmızı öldürücü hücreler ve interleukin-1 ve -2’nin gibi bir takım hücreleri ve proteinleri aktive etme özelliğine sahiptir.

Bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile AIDS ve hepatit hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

NK hücre aktivitesinin çoğalmasına yardımcı olan maitake mantarı tümör oluşumunu önler v mesane, prostat gibi kanserlerin riskini azaltır.

karaciğer kanseri hastalarının yüzde 58, akciğer kanserli hastaların yüzde 63, meme kanseri hastalarının yüzde 69′u maitake ve maitake özü kombinasyonu ile düzelme sağlamıştır.

Kanser hücrelerini tanır ve imha eder.

Bağışıklığı güçlendirir.

]]>