Limon tuzunun faydaları nelerdir?

Yemek ve salatalar gibi mutfakta bayanların sıklıkla kullanmış olduğu limon tuzu, geniş bir kullanım alanına sahip olmasının yanı sıra, sağlık içinde oldukça geniş faydalar sunmaktadır. Üstelik bazı kadınlar limon tuzunu yalnızca mutfakta değil, istenmeyen tüyleri yok etme ve cilt maskesi hazırlama gibi güzelleşmek içinde kullanmaktadırlar. Doğkırmızı ve zararsız bir ürün olduğu açısından limon tuzu rahatlıkla her tür alanda kullanılabilir. İşte limon tuzun faydaları.

Limon tuzunun faydaları

Limon tuzunun ilk önce cilde olan faydalarından bahsetmek istiyorum. Limon tuzu ile hazırlanan cilt maskeleri cildin ferahlamasını ve canlanmasını sağlar. Cildi serinletici ve canlandırmasının yanı sıra limon tuzu kan dolaşımını hızlandırır. Dirsek, diz ve ayak tabanından husule gelen sert derinin yumuşamasını ve pürüzsüzleşmesini sağlar.

Limon tuzu bu faydalarının yanı sıra yemeklerinize de lezzet katmaktadır. Örneğin içli köfte yaptınız diyelim, köftenizin dağılmaması açısından köfte harcına limon tuzu ekleyebilirsiniz. Kireçlenmiş olan mutfak eşyalarınızı temizlemek içinde limon tuzundan faydalanabilirsiniz.

Ayrıca limon tuzu grip ve soğuk algınlığına, ishale ve zayıflamaya iyi geldiği gibi kanın sulanmasını da sağlar.

]]>