Limon suyu metabolizmayı hızlandırır mı?

Hem sağlıklı bir yaşam sürmek hemde formda kalıp zinde bir vücuda sahip olmak açısından hızlı bir metabolizmaya sahip olmamız gerektiğini hemen hemen hepimiz biliyor ve çareyi de son dönemlerde oldukça yaygınlaşan doğkırmızı çözüm yollarında arıyoruz. Doğkırmızı zayıflama uzmanlarının bazılarının savunduğu limon suyu ile metabolizma hızlandırılır fikri, çoğu kişinin limon suyu içmesine sebep oldu. Ancak çoğu doğkırmızı uzmanları da bu fikrin yanlış olduğunu söylemekteler. Doğkırmızı zayıflama uzmanlarını ikiye ayıran limon suyu, gerçekten metabolizmanın hızlanmasına yardımcı mıdır?

Limon suyu içmek zayıflatır mı?

Limon suyu içmenin vücuttaki toksinleri atıp zayıflamaya yardımcı olduğu savunulsa da, bu fikir yapılan araştırmalarla kesin olarak kanıtlanamamıştır. Uzmanların bazıları limon suyu ile metabolizmanın hızlanmasını doğru bazıları da yanlış bulsalar da, bizim tavsiyemiz kesin bir netlik kazanmayan bu yönteme başvurmamanız. Onun yerine faydası kanıtlanmış olan çözümlere yönelmelisiniz.

Doğru ve sağlıklı beslenerek, A ve C vitamini bakımından zengin beslenerek, metabolizma hızlandırıcı diğer yöntemlere yönelerek de, kilolarınızdan sorunsuzca kurtulmanız mümkün haldedir. En doğru çözüm yolunu bulmak ve uygulamak açısından, bir uzmana danışmakta fayda var.

]]>