Lenf kanserinin tedavisi

Ekseri genç yaşlardaki kişileri hedef alan kanser türleri arasındaki lenf kanseri, daha çok küçük yaşlarda erkek çocuklarından husule gelmekte ve bir grip ya da ateşli bir rahatsızlık sonrası çeşitli belirtilerle kendini göstermektedir. Lenf kanserinin kesin olarak henüz tam nedeni bilinmemekte lakin çeşitli enfeksiyonlara maruz kalan vücudun bu enfeksiyonlardan kötü etkilenmesinden sonra ortaya çıktığından şüphe edilmektedir. Bazı bünyelerde ise lenf kanseri ırsi (ailesel) nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır.

Vücudun çeşitli enfeksiyonlara maruz kalmasından sonra bağışık sisteminin zayıflamasının lenf kanseri üzerinde etkisi olduğu düşünüldüğü gibi genetik olarak da meydana çıktığını söyleyen uzmanlar, bu rahatsızlığın yüksek ateşlenme, gece ter basması, kilo kaybı, göğüste baskı hissi, nefes darlığı, kuru öksürük, öksürürken kan gelmesi, yorgunluk ve halsizlik gibi belirtileri olduğunu da söylemekteler. İlerleyen evrelerde lenf kanseri hastada ciddi sırt ağrılarına sebep olabiliyor ve kişinin yaşam kalitesini de giderek düşürüyor. Peki bu hastalıktan kurtulmanın yolu mümkün mü?

Lenf kanseri tedavisi

 

Uzman hekimler lenf kanseri tedavisinde son yıllarda önemli ilerlemeler kaydettiklerini ve ileri evrelerde olan lenf kanserinden hastaları iyileştirdiklerini söyleyerek lenf kanseri hastalarına umut ışığı yaktılar. lakin ne yazık lenf kanseri tedavi edilmesine rağmen bazı hastalarda nüksetme riski de var. İlaç ve radyoterapi tedavisi ile lenf kanseri günümüzde amansız hastalık olmaktan çıkmıştır.

]]>