Lavanta yağı faydaları

Ev hanımların temizlikteki mükemmel parfümü olan lavantanın kokusu büyüleyicidir. Lavanta yağıda mükemmel sırrıyla kadınların güzellik sırrı oluyor. Saç bakımı, cilt bakımı, yanıklar, uçuklar ve daha aklınıza gelebilecek birçok sorunun çaresi olan lavanta yağı aslında her evde bulunması gereken mucize gibi. Doğanın nimetlerinden yararlanmak açısından lavanta yağının faydalarını öğrenmeye ne dersiniz?

 

Lavanta yağının yararları

 

Lavanta yağının saça faydaları ile bu mucizenin faydalarını sıralamaya başlayalım. Lavanta yağı saçlarda kepek sorunu olanların derdine çare oluyor. Kafa derisini bir ölçü lavanta yağı ile ovmak, kepek sorununa en etkili çözümdür.

Kuru ve çatlamış cilde sahip olanlar da lavanta yağı ile derilerini ovarak yumuşatabilir ve çatlakların onarılmasını sağlayabilir. Lavanta yağının cilde faydaları yalnızca çatlakları onarmakla bitmiyor. Dudakta çıkan uçuklara da çok iyi gelmektedir.

Bilhassa yaz aylarında en çok ihtiyaç duyduğumuz deodorantlar kadar lavanta yağıda çok etkilidir. Gün boyu kalıcılık sağlayan lavanta yağı koltuk altlarına bir damla sürülebilir.

Lavanta yağı yanıklara sürülerek, yanığın alevini alır. Ağrıyan ayaklara, böcek sokmalarına, sürekli göz yaşarmalarına, egzama sorununa, cilt kesiklerine ve burun kanamalarına lavanta yağı çok faydalıdır. Bu sorunlardan biri meydana geldiği zaman 1-2 damla lavanta yağından yararlanabilirsiniz.

 

]]>