Lale Çiçekleri Ve Lale Çiçeklerinin Faydaları

Lale, zambakgillerden olan  bir süs bitkisidir. Yaprakları uzun ve mızraksı, çiçekleri türlü renklerde ve kadeh biçimindedir. Akdeniz bölgesi bitkilerindendir. Genelde kırsal bölgelerde yetişir. Lale yaprakları öksürüğe çok iyi geliyor.  Lale  bitkisi güzel bir görüntüye içerdiği kadar, güzel faydalarada sahip. Bu yazımızda lalenin faydalarına deyiniyoruz, sizleri bilgilendirmek için…

 

 

Lale Çiçeği: Güzel çiçekleri ile süs bitkisi olarak yetiştirilen, soğanlı, çok yıllık otsu bitki türlerinin ortak adıdır.

Lalenin Faydaları: Yaprakları ve sapları kalp hastalıklarında kalp atışını düzenlemek açısından kullanılır. Ayrıca, kabızlığı gidermekte etkilidir.

Lale Nasıl Kullanılır? Çoğunlukla, süs bitkisi olarak kullanılır. Bunun yanında, yapraklarından ve saplarından çeşitli sağlık sorunları açısından istifade edilir. Yaprakları birkaç gün suda bekletilip süzüldükten sonra egzama ve diğer cilt lekelerini gidermek açısından kullanılabilir. Lale çiçeğinin suyu doğumu kolaylaştırmak açısından faydalıdır. Çiçekleri fitil yapılıp rahim ve kadın hastalıklarına karşı kullanılır.

]]>