Lahana suyu ülsere iyi geliyor

Ülser, günümüzde sık rastlanan sağlık sorunları arasında yerini alıyor. 7′ den 70′ e herkes ülser hastalığı ile baş etmeye çalışıyor. Sık görülen bu hastalık dikkate alınıp tedavi edilmezse ileride bağırsak kanseri gibi ciddi hastalıklara yol açabilir. Bu hastalığı yenmede bitkilerinde rolü büyük.

 

 

Ülser, zaman zaman ağırlaşır ve kişiye ciddi bir rahatsızlık verir. Hasta bu yapıda kendini dinlenmeye bırakmalıdır. Çok fazla ağırlaştığı zaman da mutlak suretle hastaneye götürülüp gözetim altında tutulması gerekir. Hastanede gözetim altından tutulan hastaların birçoğuna kortizon ilacı verilmektedir. Fakat bu ilacın kullanımı birçok kişide yan etki yaratmaktadır. Bu etkiler arasında kilo sorunu da yer alıyor.  Hastalar bu sebeple kortizon kullanmayı reddeder. Kullanılan antibiyotiklerde hem faydalı hemde zararlı bakterileri yok etmesinden dolayı aslında pek tercih edilmemelidir.

İlaçlı tedaviyi reddeden hastalar bitkisel karışımları tercih edebilirler. Çörek otu, keten ve lahana suyu ülsere iyi gelen doğkırmızı çözümler arasındadır.

]]>