Koni çiçeği faydaları nelerdir?

Dünya genelinde büyük bir öneme sahip olan koni çiçeği, kuru toprağı ve ormanlık alanları seven, doğkırmızı olarak kendiliğinden yetişen ve uzun yıllar boyunca yeşil kalabilen şifalı bitkiler arasındadır. Alternatif tıbbın en etkili bitkilerinden biri olan koni çiçeğinin faydalarını siz değerli misafirlerimiz açısından paylaşıyoruz:

Koni çiçeği bilhassa da kış aylarında soğuk algınlığı ve grip açısından çok yararlı bir bitkidir. İhtiva ettiği mikrop ve bakteri öldürücü maddeler sayesinde hastalıklara karşı daha büyük bir koruma gösterir ve bağışıklık sisteminin kötü etkilenmesini önler. Koni çiçeği aynı zamanda soğuk algınlığı ve grip hastalıklarının sonucu husule gelen belirtilerinde hafif bir biçimde atlatılmasını sağlar.üst solunum yolu enfeksiyonlarından olan sünizit hastalığının da tedavisini sağlar.

Koni çiçeğinin sağlığa olan faydaları arasında aynı zamanda tüm bulaşıcı hastalıkların tedavisini sağlaması da yer almaktadır. Bulaşıcı hastalığı olan koni çiçeğini güvenli bir biçimde düzenli olarak kullanabilir. Romatizmal artrit ve alerji gibi bağışıklık sistemi düzensizliklerinde de etki göstermektedir.

Koni çiçeği faydaları

]]>