Koltuk altından ateş nasıl miktarlür?

Genellikle ebeveynler küçük bebeklerinin ateşlerini ağızdan ölçmekte bir hayli zorluk çektikleri açısından koltuk altından ateş miktarmü yapmayı tercih ederler. Ancak şunu unutmayın ki, koltuk altından miktarlen ateş her zaman 0,5′C daha düşük çıkmakta olduğundan, termometre miktarm sonrası kaçı gösteriyorsa üzerine 0,5′C daha ekleyin ve ona göre değerlendirin. Peki koltuk altından ateş miktarmü nasıl yapılır?

koltuk-altindan-ates-olcme

Koltuk altından ateş ölçme

Mümkün olmadıkça koltuk altından ateş ölçme yöntemini kullanmamanız önerilir. Genellikle ateş ölçmek açısından en doğru sonucu kulaktan yapılan miktarm vermektedir. Ancak bunun içinde termometre ucunun kulak kanalına iyi oturduğundan emin olmak gerekir. Fakat koltuk altından miktarm yapmaktan başka çareniz yok ise, o zaman şu önerileri dikkate alın ve öyle miktarm yapın.

Koltuk altından ate ölçmek açısından çocuğunuzun koltuk altı bölgesini iyice kurulayın ve termometrenin civalı kısmını buraya yerleştirin. Çocuğunuzun kolunu vücuduna sıkıca yapıştırın ve 5 dakika bu biçimde bekleyin. 5 dakikanın sonucunda çocuğunuzun ateşinin kaç olduğunu öğrenebilirsiniz. Geçmiş olsun.

]]>