Kısırlık ve arı sütü

Kısırlık tedavisi açısından tıbbi alanda birçok yöntemlere başvurulduğu gibi, alternatif tıptan da yararlananların adetsı az değildir. Özellikle son dönemlerde arı sütünün kısırlık tedavisi açısından önemli bir tedavi yöntemi olduğu düşünülmekte olup, arı sütü kullanımı ile birçok çiftin gebe kaldığı gözlenmiştir. Arı sütünün kısırlık sorununa nasıl bir etkide bulunduğunu ve arı sütünün faydalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Kısırlık tedavisinde arı sütü

Arı sütünün kısırlığa en önemli faydalarından biri, ihtiva ettiği A, D, E, K, H ve B-Kompleks vitaminlerdir. Cinsel performansı da arttıran arı sütü, yumurta ve sperm kalitelerini de arttırmaktadır. Bunların yanı sıra arı sütü, embriyonun tutunması ve sağlıklı gelişimine de önemli etkilerde bulunmaktadır. Arı sütü tüketimi bebeğin zihin gelişimi ve fiziksel gelişiminde de rol oynar.

Gebeliğin gerçekleşmesini 3 kat arttıran arı sütünün kısırlık sorununa karşı olumlu sonuçlar gösterdiği bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmış bir gerçektir. Arı sütünün doğurganlık üzerindeki bu olumlu etkilerinin içinde, yaşla birlikte gelen sorunlarında ortadan kaldırması olur. Arı sütü libidoyu yükseltmekte, yumurta sağlığı ve kalitesini arttırmakta, erkeklerde ki anormal sperm adetsını düşürmekte ve normal spermleri arttırmaktadır.

]]>