Kışın içilmesi gereken bitki çayları

Soğuk ayların mevsimi olan kış, hastalıkların en çok görüldüğü ve bağışıklık sisteminin düştüğü bir mevsim olduğu açısından, kış aylarında içeceğiniz bitki çayları sayesinde vücudunuzu tehdit yapan ve hastalıklara sebep olan bakteri virüslere karşı dayanıklılığınızı arttıracaktır. Kış hastalıklarından etkili bir biçimde korunmanın doğkırmızı yolu olan bitki çayları, vücudunuzda antibakteriyel etkisi gösterecek ve böylece kış mevsimini son derece sağlıklı bir biçimde atlatmanıza muavenet edecektir. Kış mevsiminde hangi bitki çayları içilmelidir?

Kışın içilmesi gereken bitki çayları

Kış mevsiminde vücut direncini arttırmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek açısından içilesi gereken bitkisel çaylarnın başında ıhlamur gelmektedir. Baharatlarla zenginleştirilmiş birçok bitki çayı da, kış mevsiminde içilmesi açısından uzmanlar tarafından önerilir. Özellikle de karanfil, kakule, karabiber, zencefil ve tarçın baharatları ile zenginleştirilmiş olan yeşil çay, uzmanlarca şiddetle önerilir.

Tarçın çayı da kış mevsiminde içilmesi öneri edilen bitkisel çaylarndandır. Soğuk algınlığına çok iyi gelen tarçın çayını ister açısından, isterseniz de boğaz ağrılarınızı geçirmek açısından gargara yapı. Karanfil çayı da, tarçın gibi ağız ve boğaz enfeksiyonlarına iyi gelmektedir. Bunların yanı sıra muhakkak salep de içmelisiniz.

]]>