Kış çayı nasıl hazırlanır?

Kış soğuklarında hem içinizi ısıtacak hem de soğuklarla birlikte gelen kış hastalıklarına yakalanmamıza muavenet edecek olan kış çayı nasıl hazırlanır, içine neler olur sizlerle paylaşmak istedik. Kış çayının içerisinde bağışıklık sistemini güçlendirme etkisi olan C vitamin deposu bitkiler yer almaktadır. Kış çayı düzenli olarak her gece yemeklerden sonra içildiği zaman, vücudunuz C vitamini bakımından zengin olup, hastalıklara karşı da kuvvetlenecektir.

Kış çayı tarifi

Kış aylarını hastalıklarından korunmak açısından envaiçeşit bitki çayı bulunuyor, bunları alıp içebilirsiniz fakat hiçbiri evinizde hazırlayacağınız kış çayının yerine tutmayacaktır bundan emin olun. Eşsiz bir tat yakalamak ve kış aylarında fayda sağlayan bir çaya kavuşmak istiyorsanız, işte size kış çayının tarifi.

Kış Çayı

Malzemeler

Zencefil
Kuşburnu
Ekinezya
Hibiskus
Karanfil
Ihlamur

Hazırlanışı: Kış çayının hazırlanışı oldukça basit. Yukarıda listelemiş olduğumuz tüm bitkilerden birer tutam alarak daha önceden kaynatmış olduğunuz iki su bardağı suyun içine ilave edin ve 10 dakika demlemeye bırakın. Kış çayını tatlandırmak açısından bal kullanabilirsiniz. Üstelik bal kış aylarında husule gelen öksürüğü de keser.

]]>