Kilo verdiren bitkiler nelerdir?

Kalorileri açısından pek masum olmayan besinler hem kadınlarda hem de erkeklerde aşırı kilolara sebep olmakta ve estetik görünümlerine gölge düşürmektedir. Her sene olduğu gibi yine yaz aylarında pek çok kişi zayıflama derdi içinde ve bu sebeple de sağlıklı olan yada sağlıklı olmadığını bilmedikleri çeşitli yöntemlere başvurmaktalar. Kilolarınızı sağlıklı yöntemlerle vermek istiyorsanız önceliğiniz kilo aldıran gıdalardan uzak durmak, daha sonra da zayıflatan bitkilere yönelmektedir.

Diyetlerin ardı arkası kesilmediği yaz dönemlerinde gerçek ve sağlıklı yoldan geçerek zayıflamak isteyenler, şuan doğru bilgilerin bulunduğu adresteler. Beslenme Uzmanı Taylan Kümeli kavun, karpuz, muz, incir ve kurutulmuş meyvelerin kalorilerinden dolayı uzak durulmasını, yeşil erik, elma, vişne, çilek, armut gibi meyvelere ağırlık verilmesini önerdi. Ayrıca zayıflatan mucize bitkilerle de pek sağlıklı zayıflayabilirsiniz. Peki kilo vermek açısından hangi bitkiler tüketilmeli?

Dolaşım ve sindirim sistemini düzenleyen, yağ yakıcı özelliği ile daha hızlı kilo vermenizi sağlayan, vücuda enerji ve zindelik katan, tokluk hissi veren ve sakinleştirici özelliği olan zayıflatan bitkiler şunlardır;

Arnavut Biberi
Tarçın
Yeşil Çay
Tere tohumu
Funda yaprağı
Guar Sakızı
Rezene
Karahindiba Kökü
Keten Tohumu
Zencefil
Maydanoz
Sinameki

]]>