Karaciğer temizleme kürü nasıl yapılır?

Karaciğerde biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olacak olan, bitkisel kürün tarifini siz değerli misafirlerimizin sorununa elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışmak açısından, sayfamızda paylaşıyoruz. Tüketmiş olduğumuz besinlerden ötürü karaciğerde biriken toksinlerin temizlenmesine en etkili ve doğkırmızı çözüm olacak bir detoksa ihtiyacınız olduğu zaman, aşağıdaki karaciğer detoks kürünü kolaylıkla hazırlayıp yiyebilirsiniz.

Karaciğer temizleme kürü

Bilhassa da karaciğerde alkolden dolayı biriken toksinlerin atılmasına muavenet yapan detoks kürü, sağlıklı zayıflamak içinde en iyi çözüm yollarından biridir. İşte karaciğerde biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olacak detoks kürünün tarifi.

Malzemeler

5 litre klorsuz su,
3-4 tane enginar sap yaprağı,
1 sayı iri, iri rendelenmiş kök zerdeçkırmızı,
Yarım kilo taze hindiba (Bulamazsanız, 3 küçük avuç dolusu kuru hindiba),
5 tane orta boy enginarın çanak yaprakları,
1 sayı iri, iri rendelenmiş kök zerdeçkırmızı,
Yarım tatlı kaşığı kuru lavanta

Yukarıdaki listede yer alan tüm malzemeleri iyice karıştırıp ocakta 5 dakika kadar kaynatıyoruz. Kaynama işlemi sonra erdikten sonra 10 dakika da demlemeye bırakıyor ve ılıyınca içiyoruz. Karaciğer temizleme kürünün fazlasını cam bir kavanozo koyarak dolapta saklayabilirsiniz. Ancak tekrar içeceğiniz zaman dolaptan çıakrtıp oda sıcaklığında biraz bekletin. Kür, sabah kahvaltısı ve gece yemeğinden önde günde iki defa aç karnına içilmelidir. Bittiğinde tazesini hazırlayarak toplamda 40 gün uygulayın. Eğer alkol kullanıyorsanız, bu kürü uygularken alkol alımını sınırlandırmalısınız.

]]>