Kalp romatizması nasıl tedavi edilir?

Ayaklarda şişlik, morarma, ayakların sürekli üşümesi, sürekli soğuk alma, kuru öksürük, nefes darlığı ve yorgunluk gibi belirtileri olan kalp romatizması, iltihaplı romatizmanın tedavi edilmemesi sonucu kalp kapakçıklarına kadar ilerlemesinden husule gelen bir rahatsızlıktır. Yaşamımız açısından önemli bir organ olan kalbimizde ortaya çıkan bu romatizma çeşidi, ciddi bir problem olduğu açısından muhakkak tedavi edilmesi gerekir. Bu makalemizde sizlere kalp romatizması tedavisi hakkında bilgiler sunuyoruz.

Kalp romatizması tedavisi

Kalp kapaklarının etkilenmesinden kaynaklı olarak meydana gelen kalp romatizmasında, kalp kapakçıkları üzerine düşen görevi yerine getiremediği açısından hastada başta kalp rahatsızlıkları olmak üzere mütenevvi hastalıkların ortaya çıkma riski olur. Bu sebeple kalp romatizması uzman bir doktor tarafından muayene edilmelidir. Aksi yapıda yaşam kalitenizde düşüşler meydana gelecektir.

Kalp romatizması tedavisi açısından önce bir muayene, sonra tahliller ve en son da ultrason incelemesi gerekir. Bu bulgular neticesinde kalp romatizmasının ne derece ilerlemiş olduğuna bakılır ve bu sonuca göre tedavisine başlanır. Tedavide amaç enfeksiyona sebep olan bakterinin ortadan kaldırılmasıdır. Antibiyotik ve bir takım ilaçlar ile bu amaca ulaşılmaya çalışılır.

]]>