Kalın bağırsak kanseri nasıl tedavi edilir?

Genetik faktörler, polipler, sağlıksız beslenme alışkanlıkları gibi mütenevvi sebeplerden ötürü husule gelen kalın bağırsak kanseri, sindirim sisteminin en sık rastladığı sağlık problemlerinden biri olmaktadır. Kalın bağırsak kanserinden kurtulmanın en etkili yolu, uzman bir hekime başvurmak ve sorunuz hakkında bilgi alıp gerekli tedavi metotlarının uygulanması sürecine girmektir. Ciddi bir rahatsızlık olan kalın bağırsak kanseri tedavi edilmediği müddetçe hastaların yaşam kaliteleri gitgide düşecek ve yaşadıkları sıkıntılarda kat ve kat artacaktır.

Kalın bağırsak kanseri tedavisi

Kalın bağırsak kanserinin tedavisi açısından erken evlerde kanserin teşhisi çok önemlidir. Erken evrelerde fark edilen ve kanserin başka organlara sıçramadığı durumlarda cerrahi ve bir takım ek uygulamalar sayesinde kalın bağırsak kanseri tedavi edilmekte, tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Bazı kalın bağırsak kanseri hastalarında karaciğerde hasara uğrayabilmektedir. Böyle bir yapıda ise cerrahi ve bir takı tedavi metotlarına başvurulur. Yapılan bir takım araştırmalar sonucunda kalın bağırsak kanserinin ilaçlı tedavi yöntemi de geliştirilmiştir. Günümüzde kalın bağırsak kanseri ilaçlarla da kontrol altına alınmaya başlanmıştır.

]]>