Kalın bağırsak kanseri belirtileri

Ailesel geçiş gösteren bir kanser türü olan kalın bağırsak kanseri, aynı zamanda yağlı gıdaların sıklıkla tüketilmesinden, kırmızı ete ağırlık verilmesinde, sebze yönünden eksik beslenmekten husule geldiği gibi, çoğu zaman poliplerden de kaynaklı bir hastalık olmaktadır. Özellikle polip kaynaklı kalın bağırsak kanseri erken dönemlerde fark edilirse, poliplerin endeskopik olarak çıkartılması kalın bağırsak kanserinin önlenmesini sağlar. Bu sebeple kalın bağırsak kanseri belirtileri iyi gözlemlenmeli, kalın bağırsak kanserinden şüphe edildiği yapıda uzman bir hekime danışılmalıdır.

Kalın bağırsak kanseri belirtileri

Sindirim sisteminde en çok rastlanan sağlık problemlerinden birisi haline gelen kalın bağırsak kanseri, dışkıdan kan gelmesi ile kendini belli yapan bir rahatsızlıktır. Dışkıdan kan gelmesi kalın bağırsak kanserinin en önemli belirtisidir. Bunun yanı sıra kişinin dışkısını yapmasına rağmen kendini rahatlamış hissedememesi de, kalın bağırsak kanserinin belirtileri arasındadır.

Kalın bağırsak kanseri belirtileri aynı zamanda, kabızlık, dışkılama alışkanlığında husule gelen değişiklikler, ağrılı dışkılama, gaz şikayeti, şişkinlik, karın ağrısı , halsizlik ve kansızlık da yer almaktadır. Bu belirtileri kendinizde hissettiğiniz zaman uzman bir hekime muayene olmayı ertelemeyin.

]]>