Kalça Sıkılaştırma

Kalça SıkılaştırmaÇoğu kadın basenlerinin büyüklüğünden yakınmaktadır, bu nedenle bu bölgenin sıkılaşması ve incelmesi kadınlar için oldukça önemlidir. Türk kadının vücut yapısı nedeniyle vücutta biriken fazla yağlar genellikle kalça ve bel ertafında toparlanmaktadır. Fazla kilolu olmayan biri bile kalçasında toparlanan yağlar nedeniyle görüntüsünden mutlu olmayabilir. Bu nedenle biz de bu yazımızda kalçayı sıkılaştırmak için neler yapılmalı sorusu üzerinden bir yazı yazmak istedik.

Bölgesel kiloları önlemek ve eritmek için öncelikli olarak yapmanız gereken şey, beslenme programınızı yeniden düzenlemektedir. Yağlı tuzlu mayalı yiyecekleri azaltmaya, daha fazla meyve sebze tüketmeye özen göstermelisiniz. Vücudunuz var olan yağları yakması ve yeni yağ depolamaması için yağlı ve karbonhidratlı besinlerden uzaklaşmaya çana gösterin. Kendinizi daha iyi hissetmek, daha hızlı kilo vermek, selülit problemiyle baş edebilmek ve  yorgunluk vb. problemler yaşamamak için ise günde 3 litre su tüketmeyi asla ihmal etmeyin.  Su içmek ancak susadığınızda gerçekleştirdiğiniz bir eylem değil, gün içerisinde sürekli olarak yapacağınız bir eyleme dönüşmeli. Kısaca sağlıklı beslenmelisiniz.

Beslenmenin yanında kalçalarınızı sıkılaştırmak için bazı egzersizler yapmalısınız. Diğer bölgesel kilolara göre kalçaları eritmek ve şekillendirmek daha kolaydır. Gün içerisinde en çok çalıştırdığımız en çok gelişim gösteren yerlerimizdendir kalçalar. Gün içerisinde oturduğunuz yerden bile kalça sıkılaştırmaya yarayacak hareketler yapabilirsiniz. Masa başındaysanız bacaklarınızı uzatıp çok yavaşça yukarı kaldırmaya çalışın parmak uçlarınız kendinize bakar olsun. Bunun dışında evdeyken yapabileceğiniz bir diğer harekette duvara yüzünüzü dönüp ellerinizle yaslanırken bacağınızı arkaya doğru açıp kaldırın, bu hareketi her bacak için 12×3 olacak şekilde tekrar edin.

Bunların yanında, kardiyo egzersizlerinin bir çoğu da kalça kaslarını çalıştırmada çok etkilidir. Akşamları yapacağınız 1 saatlik yürüyüş bile kalçanızın şekillenmesinde inanılmaz etkili olacaktır. Koşmak, yüzmek de bahsi geçen şekilde bacakları ve kalçaları sıkıştırma da oldukça etkilidir. Bunların yanında kalçanızı sıkılaştırmanızda yardımcı olacak, üstelik diğer tüm  bölgesel sorunlarda da etkili bir egzersiz vardır ki, aynı zamanda çok eğlencelidir. İp atlamak! İp atlama hem çok eğlencelidir, hem de bölgesel kilolarla karşı açacağınız savaşta inanılmaz bir silahtır.